środa, 4 września 2013

Pasja - bieganie - imprezy sportowe i nie tylko.

       Wspominałem, a także opisywałem kilka swoich biegów podczas różnych imprez sportowych. Opisywałem także na swoim blogu inicjatywy, które popieram, czy też wspieram, a co najważniejsze bardzo mi się podobają. Poniżej chciałbym zaprosić do zapoznania się z tym co ofertuje Stowarzyszenie Sport, Rekreacja i Wolontariat "SFX".
Portal BIEGNIJMY.pl jest bez wątpienia tematyczny o czym łatwo się przekonać zaglądając na niego.

Leśna Piątka to z bieg na dystansie 5km organizowany w 2013 roku dwukrotnie, a w kolejnych latach planowany sześciokrotnie. Ideą jest fajna wspólna zabawa z elementem rywalizacji. Całość bez opłat, bo chodzi o to aby zrobić coś dla ludzi, a zwłaszcza zrobić coś z niczego. Zawsze mile widziani są darczyńcy, partnerzy czy też sponsorzy. Najbliższy bieg jest 12 września 2013 roku także zapraszam - jest to druga edycja i ostatnia w tymroku.

Nocna Ściema to najważniejsza impreza dla nas, jest to bieg na dystansie półmaratonu i maratonu organizowany w nocy podczas zmiany czasu letniego na zimowy. Start i meta znajduje się na stadionie Bałtyk. Ta impreza jest odpłatna z racji iż wymaga nakładów pieniężnych. Imprezę tą wspiera także Miasto Koszalin w formie dotacji. Bieg ten jest ekstremalnym przeżyciem. Sam startowałem w obydwóch edycjach w maratonie, gdzie wcześniej byłem "biurowcem" w biurze zawodów, fantastyczna sprawa. Teraz jestem w grupie 35 osób, które ukończyły obydwie edycje, oczywiście w tym roku także się zapisałem na maraton i wpisowe już zapłaciłem, bo do 13 września jest najtaniej. Zapraszam wszystkich, bo będziemy się bardzo starać aby było jeszcze lepiej niż w zeszłym roku :)

Kros Po Chełmskiej to bieg, który miał już dwie edycje. Zeszłoroczna była odpłatna, a w tym roku uznaliśmy, że ma być także bez opłat, bo chodzi o zabawę. Dystans jest do wyboru, co można uczynić podczas biegu. Mamy opcję 5km lub 10km. Pamiątkowe medale, drobne upominki do losowania. Bieg ten został w zesżłym roku zorganizowany stosownie do faktu, że zarząd TKKF Koszalin powiedział, iż Miasto Koszalin nie dało dotacji na ich (nasz - byłem członkiem TKKF Koszalin zanim mnie wykluczyli na koniec lipca 2013 roku) bieg to imprezy nie będzie. Pytania i uwagi między innymi moje, że przecież taki bieg nie wymaga olbrzymich nakładów pieniężnych, że ludzie przyjdą biegać nawet w przypadku braku nagród i medali, bo chodzi o zabawę i ruch na powietrzu - zarząd stwierdził imprezy nie będzie, bo nie - koniec i kropka. Tym samym w tym roku nasz Kros zgromadził ponad 300 osób, a "ich" Cross ledwo ponad 140. Zresztą oceńcie sami.

Zapraszam wszystkich chętnych czy to amatorów, czy też tych którzy nawet jeszcze nie są amatorami do tego aby podjęli wyzwanie. Sport, czyli aktywność fizyczna to wspaniała sprawa, a element rywalizacji, który zawsze w sporcie istnieje nakręca jeszcze bardziej. Także jak to mawiają chłopaki do zobaczenia na ścieżkach biegowych.

Krzysztof Stosio

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz