niedziela, 19 maja 2013

Po przerwie, a w zasadzie dłuższej przerwie.

       Nikt nie zakładał, że aż tak zaniedbam swoje dziecko blogowe. Jednakże nie jest i nie było to moim celowym działaniem, a raczej zmęczeniem materiału. Na powyższe składało się wiele czynników w tym standardowo praca, a dodatkowo urlop (i pamiątka po urlopie), oraz dodatkowe zajęcia, które znacznie nadszarpnęły moim wolnym czasem, a tym samym możliwością regeneracji umysłu i kreatywnego pisania na blogu.
Przez ten czas trochę się działo, co poniżej opiszę w większym skrócie. Niezależnie od powyższego stwierdziłem, że dodam do bloga kilka nowych tematów w tym coś na wzór kółka zainteresowań sportowo-rekreacyjnych jak i wspomnień z urlopo-wakacji. To tak aby pokazać, że człowiek robi też coś sympatycznego, a nie zawsze szuka wszędzie sprawiedliwości ;)

Wracając do spraw toczących się to:

1) Pozew przeciw Zara Polska sp. z o.o. i sprawa z nim związana została przełożona na 26.07.2013 roku w Gdańsku z racji wspomnianego urlopu - jestem niezmiernie zadawolony, że udało mi się zmienić termin, bo będę miał możliwość dodatkowego dowodzenia swoich racji przed Sądem.

2) Pure na wezwanie o naruszenie dóbr osobistych odpisało (o tak) i wskazało, że moja Żona podpisała umowę i, że musi zapłacić to co z niej wynika, ale wyjątkowo mogą od tego odstąpić - tutaj zbieram myśli aby zakończyć temat ostatnim wezwaniem o którym wspominałem. Argumenty postawione przez Pure zostały już prawomocnie uznane przez Sąd jako bezpodstawne, co zresztą zakończyło się egzekucją komornika.

3) Sprawa przeciwko Generali w sprawie odsetek za zwłokę w wypłacie, a także "roboczo" godziny jest w toku, ale nie otrzymałem jeszcze zawiadomienia o sprawie. Sprawa nie będzie rozpatrywana w trybie nakazowym zatem logiczne jest to, że rozprawa powinna się odbyć, pewnie jedna, a może i dwie.

4) Odnośnie zderzenia Cioteczki z dzikiem zarządca drogi pogonił Ciotkę na drzewo - w sumie zgodnie z założeniami. Teraz biegły będzie szacował utraconą wartość pojazdu, to jest wyceni pojazd przed zdarzeniem jak i jego wrak po zderzeniu i sprawę skierujemy ponownie wzywają zarządcę, a następnie do Sądu.

5) Mile i paybacki nadal sumiennie zbieram. Jak wspominał najlepszą opcją jest ich wymiana na bilet w biznes klasie. Zestawienie przedstawię, ale obecnie doskrobałem się prawie 60k mil, co sprawia, że do biletu w biznes klasie do dalekiej azji brakuje mi 10k. Bilet taki normalnie to koszt około 9000 zł, a dzięki milom tylko +/- 1500 zł. Biznes to biznes, ale muszę nazbierać na dwa ;)

6) Ze statystyk oglądalności nadal widzę, że dużym zainteresowaniem cieszy się sprawa z Pure, ale także bardzo często zaglądacie na wątki związane z pogryzieniem przez psa. Myślę, że jest to związane ze świadomości pokrzywdzonych lub też samych właścicieli, którzy byli sprawcami zdarzeń związanych z pogryzieniem. Bez wątpienia oglądalność samego bloga trochę spadła, ale to tylko i wyłącznie moja zasługa. Logiczne jest, że brak nowych informacji i postów przekłada się na obniżoną oglądalność.

To tak w skrócie. Szybkie zestawienie. Niezależnie od tego jest wiele innych spraw, które są w tokui wymagają opisania. Wszystko w swoim czasie.

Krzysztof Stosio

2 komentarze:

  1. czy mógł bym prosić o wzór wypowiedzenia umowy na meila amirstankiewicz@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  2. dzień dobry, zainteresował mnie Pana wpis dotyczący pogryzienia przez psa. Trzy dni temu pies sasiada rasy hasky zagryzł nam naszego pieska rasy maltańczyk, sąsiad nie jest zainteresowany żadna ugodą. Do pogryzienia doszło na klatce schodowej ppies sąsiada był bez kagańca a nasz maluch niestety był bez smyczy bo wbiegał juz do domu ze spaceru. Sąsiad uważa że w całej tej sytuacji nie ma jego winy czy może mi Pan pomóc w tym temacie? Prosze o odpowiedź na maila elagolebiowska@op.pl

    OdpowiedzUsuń