sobota, 30 marca 2013

Skrzynka gazowa - Generali TU SA - przygotowany pozew

       Dzisiaj, a właściwie wczoraj odebrałem pismo z Generali odnośnie uzasadnienia wypłaconej kwoty za szkodę. Zgodnie ze swoimi przewidywaniami ubezpieczyciel odmówił wypłaty za czas pracy, czy też za poświęcony czas na likwidację szkody oraz całkowicie pominął kwestię odsetek ustawowych za zwłokę.
Ciekawy fakt jest taki, że ubezpieczyciel nie kwestionuje poświęconego czasu, ale tylko jego wartość, jakoby ten czas nie miał wartości.
Pisząc pozew skupiłem się na tym problemie, bo jest to bardzo ciekawe zagadnienie moim zdaniem. Bo jak właściwie wycenić swój czas życia. Bezsporne jest przecież to, że jest on coś warty z punktu widzenia wartości finansowej. Zwłaszcza, gdy mamy do wyboru potencjalne przyjemności lub niemiłe obowiązki związane ze zdarzeniem na które nie mieliśmy wpływu.
W przypadku gdybyśmy utracili dochód w związku ze zdarzeniem to sytuacja jest prosta, ubezpieczyciel musi wypłacić różnicę - rozumując w ten sposób to powinno się iść na darmowy urlop lub nie wykonywać danych zleceń w celu odzyskania pieniędzy utraconych w wyniku konieczności uczestniczenia w procesie likwidacji danej szkody.

We wtorek złożę pozew i jestem ciekawy, co z tego wyniknie, dla mnie sprawa będzie priorytetowa, ponieważ na jej podstawie i ewentualnym uzasadnieniu oprę wiele innych spraw.

Krzysztof Stosio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz