wtorek, 5 marca 2013

Przegląd spraw w toku - czyli co tym razem jest na czasie.

       Uwzględniając ostatni wątek o opłacie w Pekao SA ogólnie jest w moim życiu kika spraw w toku, które są ciekawe. W poniedziałek 25 lutego 2013 roku wysłałem wniosek do Sądu Rejonowego w Gdańsku o nadanie klauzuli wykonalności nakazowi zapłaty wobec Zara Polska Sp. z o.o. Uczyniłem to ponieważ od 5 grudnia 2012 roku Zara miała w terminie 7 dni dosłać stosowne pełnomocnictwo do sprawy, a tego nie uczyniła. Należy zatem domniemywać, że nakaz się uprawomocni - w tym tygodniu wszystko będzie jasne.

Dla odmiany ubezpieczyciel od skrzynki gazowej nie odezwał się i nie dopłacił nawet jednej złotówki, a po próbie uzyskania informacji zostałem rozłączony przez konsultanta z infolinii, to kolejny raz przekonało mnie, że szkoda sobie zabierać czasu dzwoniąć do ubezpieczyciela. Najpóźniej w kwietniu złożę wniosek w Sądzie o wydanie nakazu zapłaty w przedmiotowej sprawie.

W sprawie wobec Getin Noble Banku złożyłem wniosek o odpis wyroku z klauzulą wykonalności dla Teściowej aby następnie wypełnić wniosek do egzekucji komorniczej, co ma zabezpieczyć roszczenie Teściowej. Gra warta zabawy i omówiona w poprzednich wątkach.

Pozamykałem konta bankowe tak, że zostały nam tylko w mBanku oraz BGŻ. Na dniach przygotuję kąciki mikroinżynierii finansowej w celu aktualizacji wizualnej swoich założeń. Bezsporne jest to, że mile oraz punkty payback są nadal moim głównym punktem zainteresowaniem. Po weryfikacji za 5000 mil mogę kupić bilet lotniczy Szczecin - Warszawa i Warszawa - Szczecin za około 150 zł, normalna cena obecnie to ponad 300 zł, czy warto moim zdaniem zdecydowanie tak, bo to przecież nic więcej nie kosztuje.

Nadal nie udało mi się zebrać myśli aby wezwać Pure za naruszenie dóbr osobistych mojej Żony, ale ta sprawa to także mój priorytet i nie odpuszczę jej dla zasady. Pure musi ponieść pełną odpowiedzialność za swoje czyny i decyzje. Nie będzie mojej zgody na to, aby skończyło się to bez najmniejszego zaangażowania z ich strony. Logiczne jest dla mnie to, że cały ciąg zdarzeń jakie miały miejsce w pełni uzasadniają możliwość wystąpienia z wniosiem o zadośćuczynienie w zamian za zastowane czynności wobec mojej Żony.

Pozostaje także w mojej pamięci przeniesienie zobowiązań na zarząd w spółce Planet Sport sp. z o.o., to także teoretycznie formalności, ale nigdy nic nie wiadomo.

Ogólnie tyle mi przyszło na szybkiego do głowy, spraw bez wątpienia jest bardzo dużo i pisać zawsze będzie o czym. Grunt to sprawy dociągnąć do końca i w miarę rzeczowo starać się opisać stan faktyczny jaki miał miejscem, bo zauważyłem, że to jest punktem wyjścia w wirtualnej komunikacji z moimi czytelnikami.

Krzysztof Stosio


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz