wtorek, 29 stycznia 2013

Sprawy z różnymi bankami - w toku.

       Jak wspominałem wcześniej obiecałem złożyć zawiadomienie o naruszeniu zbiorowego interesu konsumentów przez Bank Polska Kasa S.A. (Żubr) zawiadomienia do UOKiK-u, poinformować o zakończeniu procesu reklamacyjnego w Banku Millenium oraz nowa kwestia Meritum Bank.


Kwestia pierwsza jest w toku, przymierzyłem się do niej w niedzielę po wcześniejszym wydrukowaniu korespondencji z Bankiem, napisałem treść wprowadzającą i miałem ruszyć dalej powołując się na korespondencję z Bankiem jednakże wydruki chociaż wg ustawienia w koncie internetowym są automatyczne to drukowana jest tylko ta część treści, która mieści się w danym oknie :) tym samym wymagało to kolejnego obrobienia emaili w dokumenty, które da się przeczytać w całości - tym samym zostawiłem kontynuację pisania pisma na najbliższy weekend.

Kwestia druga, otrzymałem formalną odpowiedź od Banku, że uznają moją reklamację i odstępują od obciążenia kwotą 7 zł ponieważ konto zostało zlikwidowane. Tym samym jeden temat został rozwiązany szybko i sprawnie - wymaga to modyfikacji kącika mikroinżynierii finansowej za grudzień oraz za drugie półrocze. Bank Millenium nie jest już ze mną i z Żoną związany.

Kwestia trzecia, otrzymałem od Meritum Banku zawiadomienie, że zmieniają warunki - ostatnio to standard w bankach i nie będzie już 4% zwrotu za zakupy paliwa. Oprócz zawiadomienia otrzymałem informację, że mogę w trybie natychmiastowym zerwać umową. Po konsultacji z infolinią dotyczącą zwrotu 4% za miesiąc styczeń 2013 roku wczoraj wysłałem wniosek o zerwanie umowy o konto oraz o kartę w trybie natychmiastowym. Trochę szkoda, bo to konto było super, ale cóż biznes to biznes.

Nic więcej mnie nie łączyło w przypadku Millenium Banku jak i Meritum Banku jak w pełni świadome używanie potencjalnych profitów za korzystanie z usług w/w. Po powyższym zostałem z kontem w BGŻ oraz kartą kredytową w mBanku Miles and More. Kącik będzie kontynuowany.
Sprawa z Bankiem Polska Kasa Opieki S.A. będzie doprowadzona do końca, bo także i w tym przypadku nie chodzi o te 5,99 zł tylko o zasady.

Będę pisał o postępach.

Krzysztof Stosio

1 komentarz:

  1. Masz mój głos w konkursie Mennicy.

    Podoba mi się Twój upór i trzymanie się zasad. Dzięki za wpisy!

    OdpowiedzUsuń