wtorek, 22 stycznia 2013

Pure Healt and Fitness Sp. z o.o. - skuteczna egzekucja numer 2

       I stało się to, o czym wspomniałem w poprzednim poście. Komornik dokonał skutecznej egzekucji na złożony wniosek. Sprawa dotyczyła bezpodstawnego wydzwaniania, grożenia wpisem do krd oraz bezpodstawnego wzywania do zapłaty przez Pure.

Powyższe jest kontynuacją wątków:W tym przypadku został wydany nakaz zapłaty, Pure nie wniósł sprzeciwu oraz zapłacił. Zapłacił jak słusznie wskazałem ale nie całość, bo zabrakło 2 groszy, wg ustaleń Komornika 3 groszy, ustalając jednak punkt wyjścia bezsporne jest to, że zapłacił co najmniej 2 grosze za mało i taką też kwotę postanowiłem egzekwować.

Wniosek egzekucyjny został złożony dość niedawno, tym razem zaspokojenie roszczenia nastąpiło szybko. Komornik przekazał 2 grosze na konto i przysłał informację, którą przedstawiam poniżej.

Cała przyjemność kosztowała Pure kolejne 184,16 zł, mając na uwadze poprzednią skuteczną egzekucję opisaną pod tym adresem:


Koszty będące następstwem dwóch czynności komornika zbliżyły się do prawie 370 zł oraz dodać do tego 60 zł kosztów sądowych za dwie sprawy wychodzi prawie 430 zł, plus kwoty o jakie wnosiłem i odsetki wyjdzie ponad 470 zł.

Wiem, że dla większości czytelników 2 grosze to gra nie warta zabawy, mam tego pełną świadomość, że sam dojazd do komornika kosztował mnie więcej. Jednak jak wspominałem wcześniej w tej sprawie nie chodzi o pieniądze tylko o zasady. Ja odzyskałem 2 grosze, ale komornik zainkasował swoje wynagrodzedzenie. Powyższe powinno na przyszłość zastanowić Pure, że warto załatwiać spory polubownie.

Czy tak będzie przekonam się pewnie w ciągu najbliższego miesiąca, gdy jako pełnomocnik mojej Żony wezwę Pure do zapłaty w formie polubownej kwoty 250 zł na rzecz Stowarzyszenia Sport Rekreacja i Wolontariat SFX oraz pisemnych przeprosin za całą sytuacją w tym bezpodstawne przekazanie sprawy do firmy windykacyjnej, a jeżeli Pure nie będzie zainteresowany polubownym rozwiązaniem sprawy to wystąpię w imieniu Żony o zasądzenie 500 zł zadośćuczynienia.

O sprawie będę informował.

Krzysztof Stosio

2 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Pana!

  Mam pewien problem oczywiście z firmą PURE

  Mianowicie jakiś czas temu (w grudniu 2012) wysłałam do głównej siedziby Pure w Warszawie wypowiedzenie, wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym za naruszenie i niedopełnienie świadczeń umowy, dołączyłam do niego kopie mojej umowy, kopie zablokowania konta oraz dowody na naruszenie umowy (wyciągi z banku, że pobierali więcej pieniędzy z konta niż było w umowie - był to główny powód wypowiedzenia - skutek natychmiastowy, bo z ich winy)
  Wypowiedzenie wysłałam listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Potwierdzenie odbioru dostałam z powrotem.

  Jednak w przeciągu 3ech miesięcy byłam nękana telefonami z PURE. Bałam się odebrać, w końcu po 3ech miesiącach odebrałam (przechytrzyli mnie i zadzwonili z innego numeru), i Pani oznajmiła mi, że mam nieuregulowane płatności za 3 miesiące. Odpowiedziałam Pani, że jakiś czas temu złożyłam wypowiedzenie - odpowiedziała, że nic nie dostali (a dzwoniła z siłowni w której podpisałam umowę), więc odpowiedziałam jej, że wypowiedzenie wysłałam do głównej siedziby. Pani zapytała mnie czy mam potwierdzenie tej rezygnacji (potwierdzenia jako takiego nie dostałam - powiedziałam że mam jedynie potwierdzenie odbioru mojego wypowiedzenia - jeżeli nic od nich mi nie przyszło, sądziłam, że zostało ono przyjęte)

  Nie wiem co mam robić, boję się, że naślą na mnie windykacje, pozwą do sądu,itd.
  Prosiłabym o pomoc
  Pozdrawiam, Natalia

  OdpowiedzUsuń