niedziela, 6 stycznia 2013

Podsumowanie - kącik mikroinżynierii finansowej z perspektywy 6 miesięcy.

        Obiecywałem swego czasu podsumowanie czy było warto. Chciałem się zagłębić i odkopać dane od początku roku jednakże w Millenium mimo szczerych chęci nie mogłem się doszukać danych historycznych tym samym podsumowanie będzie obejmowało okres od 1 lipca do 31 grudnia 2012 roku.

Podstawowa kwestia czy było warto - moim zdaniem tak. Jak wskazywałem wielokrotnie nie robiąc nic więcej tylko to co zawsze urwałem coś ekstra dla siebie. Zapraszam do lektury.

Poniżej przedstawiam tabelaryczne zestawienie danych jakie uzyskałem przez 6 miesięcy w wyniku poświęcenia kilku minut swoim finansom osobistym.Bezsporne jest to, że wynik jako całość na czysto ukształtował się na poziomie 696,63 zł, co odpowiada 116,10 zł miesięcznie.Czy to dużo, czy mało - prosty przelicznik - 1/3 baku paliwa, 4 bilety do kina, codzienna gazeta i bochenek chleba, wyjście do kolacje itp - inne warianty nadpłata kredytu, zainwestowanie w coś regularnego itp.W stosunku rocznym myślę, że przekroczyłem na czysto 1200 zł. 

Nic na tym nie straciłem, a jedynie zyskałem, bez wątpienia było warto. Najlepszą ofertą jest nadal Bank BGŻ oraz Meritum, bo nie zmienili swojej oferty od początku trwania zwrotów. Aliorsync znacznie odbiegł od początkowych założeń, a Millenium także wypaczyło główną ideę.

Niezależnie od złotówek zbierałem punkty w PayBack - łącznie w tym okresie ponad 10600, co odpowiada ponad 2120 mil, do tego ponad 100 punktów w Le Club oraz słynne mile, których udało mi się zebrać ponad 31600. W przeliczniku na złote zebrałem równowartość około 2000-3000 zł w zależności od biletów jakie chciałbym wymienić za mile. Co mnie to kosztowało - NIC, tylko taktyka i konieczność pokazywania lub wpisywania kart we właściwych miejscach.

Podsumowując kącik mikroinżynierii finansowej potwierdził sens kontroli swoich własnych finansów. Zawsze większa świadomość jest bardziej opłacalna.

W planach na 2013 rok szacuję, że uzyskam ze zwrotów około 800 zł na czysto oraz zbiorę około 50000 mil w formie punktów PayBack, Le Club oraz samych mil.

Krzysztof Stosio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz