czwartek, 10 stycznia 2013

Bank Pekao SA - opłata za konto Eurokonto Mobilne

        W związku z faktem, iż jesteśmy z Żoną szczęśliwymi posiadaczami konta w Pekao SA (Żubr), które mamy z konieczności, bo posiadamy kredyt hipoteczny (omawiana już była kwestia opłat za aneks i konieczność podpisywania aneksów zakończona prawomocny nakazem zapłaty i egzekucją komorniczą wobec banku) i kończącym się okresem "promocji" na darmowy rachunek, ....
na darmowy rachunek Eurokonto Mobilne. Oczywiście wcześniej mieliśmy przyjemność wymienić się myślami na temat zmiany "pakietu" konta, bo w umowie o kredyt hipoteczny mamy napisaną nazwę konta. Na szczęście trafił argument, że numer konta się nie zmienia oraz, że my nie wybraliśmy konta za które mamy płacić po upływie dwóch lat tylko został nam narzucony przez bank.

Mając pełną świadomość, że łączna wartość wpływów na rachunek musi wynosić minimum 500 zł aby być zwolnionym z opłat podpisaliśmy aneks do rachunku i zadowoleni zapomnieliśmy o sprawie. 

Jak to w życiu bywa szczęście z tym tematem nie trwało długo, bo w grudniu, a dokładnie 5 grudnia 2012 roku bank uraczył nas opłatą w kwocie 5,99 zł za prowadzenia konta w miesiącu listopad 2012 roku.

Dokonałem sprawdzenia ile to było wpływów na rachunek i wyszło mi 500 zł, jeden 350 zł, a drugi 150 zł.

Zgodnie z informacją na stronie https://www.pekaomobilne.pl/ warunki aby mieć darmowe konto są precyzyjne i jasne:

"Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 5,99 zł - dla Klientów regularnie przekazujących na rachunek wynagrodzenia, stypendia, czy inne stałe wpływy w kwocie min. 500 zł miesięcznie prowadzenie konta jest bezpłatne."

Nie jest nigdzie napisane, że ma być to wpływ jednorazowy, ani też że wpływ ma być z jakiegoś szczególnego konta. Poniżej możliwość zapoznania się z podnoszoną kwestią.


Dzisiaj odpisałem na pierwszą odpowiedź dotyczącą reklamacji i wyznaczyłem 14 dni na zwrot w/w kwoty. Jak zostanę zbyty skieruję sprawę do Sądu. Bo albo bank wprowadza celowo w błąd udzielając innej informacji w ofercie, albo ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem.

Poinformuję o przebiegu sprawy.

Krzysztof Stosio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz