czwartek, 1 listopada 2012

Uznanie roszczenia przez Pure Health and Fitness Sp. z o.o. - nakaz zapłaty I Nc 1412/12

        Temat, który interesuje setki moich czytelników, którzy formalnie się kontaktowali, a pewnie jeszcze więcej, którzy tylko czytali bloga - dobiega końca - Pure uznał wytoczone przed Sądem Rejonowym I Wydział Cywilny w Koszalinie roszczenie za bezpodstawne wezwania do zapłaty i ponoszone w wyniku powyższego koszty.

Dnia 29 października 2012 roku otrzymałem zapłatę na swoje konto w mBanku w kwocie 19,76 zł należność główna, 1 zł odsetki ustawowe oraz 30,00 zł kosztów sądowych.

Powyższe jest kontynuacją wątku: wezwanie z Pure

Teoretycznie sprawa dotycząca w/w kwestii jest zamknięta, ale to tylko teoretycznie, bo ja będę pilnował rozliczenia do 1 grosza włącznie. Teraz z racji, iż roszczenie zostało uznane czekam na uprawomocnienie się nakazu zapłaty i wystąpię o nadanie klauzuli wykonalności. O czym będę pisał pewnie pod koniec listopada.

Powyższe otwiera drogę do dochodzenia roszczenia o naruszenie dóbr osobistych mojej Żony przez Pure. Tutaj wypracowaliśmy wspólne stanowisko, że Pure dobrowolnie będzie mógł zapłacić po 37,5 zł na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Koszalinie i na Stowarzyszenie Sport Rekreacja i Wolontariat "SFX", wtedy odstąpimy od występowania na drogę postępowania cywilnego, gdzie będziemy już żądać zasądzenia po 75,00 zł dla każdej z w/w organizacji.

Analogiczna sytuacja będzie z Intrum. Tutaj także wystąpimy z roszczeniem za naruszenie dóbr osobistych. Kwoty analogiczne.


Powyższa sprawa jest bezcenna jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy i doświadczenia jak się bronić przed przedsiębiorcą nie przestrzegającym praw konsumenta. Fakt, gdybym przeliczył czas jaki temu poświęciłem to tak super już nie było. Istotne jest jednak to, że w związku z faktem, iż roszczenie zostało uznane mam teraz czas do końca przyszłego roku aby wystąpić także z roszczeniem o odszkodowanie za czas jaki zajęły mi te sprawy. Bez wątpienia było to kilka godzin. Temat nie ucieknie.

Wierzę, że wskazówki jakie zamieszczałem i będę zamieszczał pomogą Wam moi czytelnicy w analogicznych sytuacjach lub podobnych. Bezsporne jest to, że nikt nie będzie lepiej bronił naszego interesu jak my sami.

Krzysztof Stosio

3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. podobny problem mam z Pure Health, zapłaciłem za czas umowny , dalej nie mam zamiaru. Pure mnie nęka , opisałem sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - podkreśliłem punkty umowy z Pure , moim zdaniem bezprawne, nastawione na
   ,, wydojenie " klientów. Zobaczę , jakie będzie zdanie Urzędu...
   Pana Krzysztofa podziwiam za konsekwencję. Dużo ludzi się wkurza na arogancję i bezczelność Pure , ale szkoda im czasu na toczenie wojny , albo im wstyd , że podpisali taką podstępną umowę. A przecież normalny , uczciwy czŁowiek chce wierzyć , że po drugiej stronie umowy jest porządna , także uczciwa firma ...

   Usuń
 2. Gratuluję Panie Krzysztofie świetna robota.

  OdpowiedzUsuń