niedziela, 21 października 2012

Wezwanie do zapłaty przez Pure Health and Fitness Sp. z o.o. - nakaz zapłaty I Nc 1412/12

        18 października 2012 roku odebrałem korespondencję z Sądu dotyczącą złożonego pozwu w dniu 26 czerwca 2012 roku. Pozew był opisywany pod tym wątkiem: wezwanie do zapłaty przez Pure . Przedmiotem kolejnego pozwu wobec Pure było moim zdaniem bezpodstawne i bezzasadne wzywanie do zapłaty kwoty 396 zł na rzecz Pure przez moją Żonę.

W treści pozwu, którą omówiłem w/w wątku zarzuciłem, że umowa została formalnie i prawidłowo wypowiedziana i stosunek łączący mnie oraz Pure uległ rozwiązaniu z ostatnim dniem stycznia 2012 roku. 
W wezwaniu, którego treść także cytowałem zarzuciłem konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów w związku z bezpodstawnym wzywaniem do zapłaty i wezwałem do zapłaty na naszą rzecz kwoty 15,09 zł. A wobec dalszych telefonów i "przekazania" czy też "sprzedania" sprawy do Intrum ponieśliśmy kolejne koszty w kwocie 4,67 zł.

Sąd wydał nakaz zapłaty z dniem 28 września 2012 roku. Treść nakazu poniżej:

I teraz najważniejsze, co wynika z powyższego to jest Pure ma 14 dni na "ustosunkowanie" się do nakazu zapłaty, jeżeli tego nie zrobi nakaz uprawomocni się i sprawę skieruję do komornika po uzyskaniu klauzuli wykonalności.
Kwestia finansowa jest dla mnie w tym przypadku drugorzędna, bo w pierwszej kolejności chodzi o zasady i prawo. Jeżeli sprawa zakończy się prawomocnie - mam w dłoni argument nie do odrzucenia. Fakt u nas w prawie każdy przypadek jest inny chociaż dane mogą być identyczne to wyroki mogą zapadać inne.

Co najważniejsze, skoro Sąd wydał nakaz zapłaty w którym nakazał Pure zapłacić koszty bezpodstawnego wzywania do zapłaty to znaczy, że umowa zostały rozwiązane prawidłowo i skutecznie.

Wierzę, że temat zakończy się po myśli i powyższe ułatwi egzekwowanie swoich praw całej rzeszy moich czytelników i korespondentów z analogicznym problemem.

Myślę, że do 5-10 listopada 2012 roku będzie jasne czy nakaz się uprawomocnił.

Dodatkowo powyższe otwiera drogę z wystąpieniem z roszczeniem wobec Pure o naruszenie dóbr osobistych mojej Żony oraz Intrum także o naruszenie dóbr, ale to będzie wymagało w pierwszej kolejności wysłania wezwań do zapłaty. Temat także będzie bardzo ciekawy.

Krzysztof Stosio

3 komentarze:

 1. Witam panie Krzysztofie mam pewien problem z pure odnoście odmowy wypowiedzenia po podpisaniu wypowiedzenia i deklaracji z mojej strony ze nie zapłacę za miesiąc wypowiedzenia ponieważ uważam że mam do tego jakieś podstawy. Więcej na emaila jeśli ma pan czas i chęć aby pomóc. Proszę o kontakt dudekdawid919@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę podać prawidłowego emaila, albo innego, bo otrzymałem komunikat, że ten jest nieprawidłowy.

   Usuń
 2. Witam

  Mam dokładnie tą samą sytuację. Pure nęka mnie telefonicznie, karze płacić za okres w którym nie byłem na siłowni tj. 3 m-ce. Ostatnio poza stalkingiem, doszło do tego, ze bezprawnie ściągnęli pieniądze z konta mojej siostry, która to osoba już od 7 m-cy nie jest członkiem Pure Lite Fitness.

  Ta siłownia to naciągacze, łapią w pułapkę i tym którzy podadzą numer konta ściągają pieniądze dożywotnio.

  Proszę o radę pl@promediqa.pl

  OdpowiedzUsuń