czwartek, 27 września 2012

Sprawy w toku - czyli co w trawie piszczy.

       Tym razem streszczę, co się dzieje z moimi przypadkami i jakie przypadki mam jeszcze do rozwiązania i omówienia w najbliższej przyszłości. Nic mnie nie usprawiedliwia w związku z obniżeniem wydawania z siebie ilości postów na miesiąc ale natłok obowiązków mnie trochę przygniótł.


Podstawowe kwestie czyli sprawy skierowane do Sądów:

1. Przeciwko Pure złożona w czerwcu 2012 roku oznaczona sygnaturą nakazową, do dziś brak formalnego ruchu, co prawda nie dzwoniłem i nie byłem w Sądzie około 2-3 tygodni więc może coś się zmieniło.

2. Przeciwko Panu "wiertarka" złożona w sierpniu 2012 roku, dzo dziś brak formalnego ruchu, analogicznie jak wyżej.

3. Nowa o której nie pisałem także złożona w sierpniu 2012 roku, gdzie występuję jako pełnomocnik Teściowej przeciwko Getin Noble Bank SA, za nieprawdiłowe rozliczenie odsetek od lokaty - produkt sprzedany za pośrednictwem Open Finanse SA (przypadek konieczny do omówienia w osobnym wątku).

4. Przeciwko Zara Polska Sp. z o.o. wysłana do Gdańska za naruszenie dóbr osobistych, tutaj ze sprawy w toku zwykłym została zmieniona na tryb nakazowy i ma zostać wydany nakaz zapłaty w trybie upominawczym. Sprawa moim zdaniem bardzo ciekawa i istotna z punktu widzenia świadomego konsumenta, czy też klienta - ten przypadek także do omówienia.

Sprawy które czekają na przygotowanie pozwów do Sądu:

1. Utrata wartości samochodu po kolizji drogowej oraz wypłata niepełnego odszkodowania za szkodę finansową - przeciw Uniqa (opisywane kwestie sporne co do najmu samochodu). (do omówienia)

2. Przeciw członkowi Zarządu Planet Sport Sp. z o.o. - przeniesienie odpowiedzialności za długi - tylko złożyć pozew. (po wyroku do omówienia)

3. Zadośćuczynienie i koszty leczenia za wypadek drogowy z 2007 roku przeciw InterRisk - sprawa długa i pewnie będzie mnie łączyła dożywotnio z ubezpieczycielem z racji trwałego uszczerbku na zdrowiu (do omówienia).

Wymiana korespondencji ze stronami:

1. KSM Przylesie doszacowanie do zużycia ciepła z racji niezużycia tyle ile trzeba - bardzo ciekawy temat, od strony teoretycznej i praktycznej. Pierwsza wymiana poglądów już nastąpiła i treść odpowiedzi wydaje się być logiczna, teraz jeżeli zostaną przedstawione dane liczbowe, które potwierdzą w/w teorię uznam, że tak może być.

2. Z Generali - sprawca zniszczył mi samochodem skrzynkę gazową - zwrot kosztów wymiany skrzynki i jej montażu, zwrot kosztów przejazdu oraz wypłata odszkodowania za czas jaki zabrało mi powyższe zdarzenie. Weryfikacja słuszności papierowej teorii na temat rozliczania "roboczo" godzin wg ustalonego schematu.

3. Sprzedawca mebli VOX - za wprowadzenie w błąd co do ceny montażu za meble - miało być 6% od wartości mebli, a nie od wartości katalogowej mebli oraz za wprowadzenie w błąd o darmowym kredycie na zakup mebli, kredyt okazał się produktem łączonym z kartą kredytową, która wymagała odstąpienia od umowy, a to dodakowe koszty. Oraz brak wydania nagrody za zakup powyżej określonej kwoty - konieczność dodatkowego dojazdu do sprzedawcy - koszty i czas. Jest to także kwestia moim zdaniem ciekawa dla konsumenta.

To tak z grubsza - na brak ciekawych przypadków nie narzekam :)

Krzysztof Stosio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz