piątek, 10 sierpnia 2012

Pure Health And Fitness Sp. z o.o. - formalności związane z zakończeniem pierwszej sprawy.

       W końcu udało mi się pozbierać dokumentację związaną z zakończeniem pierwszej sprawy, czyli bezprawnie naliczanych 10 zł, a także odszkodowania za brak otwartego klubu w godzinach jakich miałbyć otwarty oraz kosztów będących następstwem w/w zdarzeń.


W związku z brakiem zapłaty za prowomocne postanowienie przez Pure, a także brakiem zapłaty po złożeniu wniosku egzekucyjnego u komornika bodajże 14 lipca 2012 użyłem swojego konta w Krajowym Rejestrze Dłużników i zgłosiłem Pure do rejestru dłużników z kwotą do zapłaty 31,10 zł. 
W dniu 16 lipca 2012 KRD poinformował mnie o tym, iż wysłał ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych Pure do Krajowego Rejestru Długów.

Ponieważ zapłaty nie było nadal 21 lipca 2012 roku wysłałem wezwanie do Zarządu Pure, aby ten ujawnił majątek z którego mógłbym zaspokoić swoją wierzytelność. Poniżej treść pisma, może komuś się przyda w jakiejś podobnej sytuacji.


W dniu 23 lipca 2012 roku wezwanie zostało odebrane przez Pure oraz komornik poinformował mnie, iż pieniądze zostały przekazane, a egzekucja zakończona. Poniżej informacja o zakończeniu egzekucji wraz z kosztami. Moja należność wynosiła 31,10 zł (były to koszty sądowe - pozostałe roszczenie zostało uregulowane po wytoczeniu powództwa przed Sądem), koszty komornika to 184,13 zł. A pomyśleć, że chodziło mi o 10 zł, które bezprawnie naliczył mi Pure i to ja zabiegałem o to aby sprawę zakończyć polubownie.
Wniosek o dopisanie Pure do KRD został oczywiście wycofany, bo stał się bezpodstawny.Muszę dodać jeszcze jedną informację, pierwszy raz otrzymałem odpowiedź od Pure na swoje pismo. Treść poniżej.


Ustosunkowując się do niego na łamach swojego serwisu przedstawię swój pogląd na temat tego pisma. Pierwsza kwestia to osoba, która się podpisała nie jest członkiem zarządu i nie jest wyszczególniona do reprezentowania spółki w krs, nie ma też dołączonego i opłaconego pełnomocnictwa - wniosek pismo nie ma wiążącego znaczenia. Porównując to tak jak ja podpisałbym się w imieniu całej mojej wspólnoty lokalowej, że wyrażam zgodę aby przemalować elewację na inny kolor.
Dalej analizując osoba ta wskazuje, iż kwota została zapłacona zgodnie z załącznikiem, fakt załącznik przedstawia dowód zapłaty z dnia 25 lipca 2012 roku, jednak ja pieniądze otrzymałem 23 lipca 2012 roku, gdzieś jest nieścisłość - zakładam, że potwierdzenie przelewu nie zostało wydrukowane prawidłowo. 

Najważniejsza kwestia to wskazywanie, iż dalsze działania będą nieuprawnione i będę obciążony kosztami z tego tytułu. Jest to fakt bezsporny i tutaj się zgadzam, bo po zasadnym wezwaniu zarządu do ujawnienia majątku moja wierzytelność została zaspokojona więc w związku z tą sprawą sygnatura akt. I C 334/12 teoretycznie nie mogę mieć więcej roszczeń z wyjątkiem jednej kwestii - to jest zasadne jest dochodzić zwrotu kosztów wysłania wezwania do zarządu w związku z brakiem zapłaty roszczenia w wyznaczonym terminie, albowiem do czasu wysłania wezwania nie otrzymałem zapłaty. Kwota z kosztami dojazdu aby wysła w/w wezwanie to około 10-15 zł. Jednak to zostawię na później i w zależności jak zakończy się sprawa druga, jeżeli Pure podejdzie do problemu tak jak powinien to odpuszczę z dochodzenia w/w kwoty. Nadal jest skłonny rozwiązać sprawę polubownie, jednak do dziś nie ma żadnego zainteresowania ze strony Pure.

Odnosząc się jednak dalej, to w przypadku sprawy drugiej ta odpowiedź nie ma znaczenia, bo roszczenie jest zasadne z mojej strony. Ewentualne zaangażowanie i ponoszenie kosztów zewnętrznej kancelarii to sprawa samego Pure, a  także koszty obsługi finansowo-księgowej to także sprawa samego Pure. Spółka ma obowiązek prowadzić rozliczenia finansowo-księgowej na pełnych księgach handlowych w sposób rzetelny i czytelny z której to można wyczytać wszelkie istotne informacje niezbędne do funkcjonowania danej spółki tym samym żadne koszty dodatkowe nie powstaną, bo spółka ma taki obowiązek. A kancelaria, no cóż niezbadane są wyroki Sądu. Wierzę w prawo, wierzę, że chroni obywateli i konsumentów, ale gdybym przegrał to maksymalnie mogę zapłacić 60,00 zł za kancelarię zewnątrzną, bo takie są koszty zastępstwa procesowego do kwoty sporu w wysokości 500,00 zł.

Krzysztof Stosio

2 komentarze:

 1. Witam serdecznie.

  Czytając Pańskiego bloga jak się domyślam dosyć dobrze orientuje się Pan w postępowaniach związanych z rozwiązywaniem umów w uciążliwymi kontrahentami.

  Mój problem z Pure kreuje sie tak:

  Podpisałam z nimi umowę w jeden z pierwszych dni sierpnia zeszłego roku i miała się zakończyć po roku. w międzyczasie dwa miesiące były zamrożone co poskutkowało przedłużeniem umowy o te dwa miesiące.

  Z usług siłowni korzystałam reasumując może przez 2,5 miesiąca. Od maja bieżącego roku przestałam płacić za członkostwo, złożyłam wypowiedzenie na postawie takiej, że na przełomie roku podnieśli stawkę członkowską o bodajże 3zł nie informując mnie o tym, mam potwierdzenie odebrania przez nich wymowienia z adnotacja, ze umowa moze zostac rozwiazana tylko zgodnie z umowa. Mają zapis że aktualny cennik znajduje się w miejscu świadczenia usług. Nie mają nigdzie żadnego podpisu, że wyraziłam zgodne na podniesienie stawki, nie wysyłali żadnych maili ani sms.

  Ponadto od jakiegos czasu zmienili system na opaski magnetyczne na odcisk palca i zrobili członkom zdjęcia do systemu, rownież nie zapytali mnie o zgodę.

  Wracając do sprawy. Umowa była podpisana na stawkę 159zl po podniesieniu 162zł, nie płacilam od maja a od nowego roku w klubie w ogole mnie nie było i o oplacie w koncu nie wiedzialam.

  22.10 dostałam od pure sms o tresci " przedwindykacyjne wezwanie do zaplaty. prosimy o uregulowanie zadluzenia do 24.10 w recepcji pure jatomi blue city (warszawa)"

  W zwiazku z ewentualnym wszczeciem przez nich egzekucji wystosowalam do nich tylko oswiadczenie o zmianie adresu zaraz nastepnego dnia, otrzymali przesylke, mam dowod nadania i odbioru.
  W ubiegły piatek tj. 12,12,2014r zamknelam konto z ktorego byli upowaznieni pobierac kwote czlonkowska, probowali sciagac kwote co 2-3dni nawet po czasie, ktory byl wskazany w umowie.

  Dzis dnia 15,12,2014 dostalam telefon od Pani z Intrum justitia, ale nie chciala powiedziec skad ma moj nr i sie rozlaczylam, ale czytajac fora wnioskuje, ze to z reki pure jatomi.

  Zatem zwracam sie z zapytaniem co mozna zrobic w tej sprawie. Dodam, ze wtedy bylam osoba pracujaca i pensja mi przychodzila na tamto konto. Obecnie jestem uczennica liceum dziennego i nie mam zadnych przychodow bo nigdzie nie pracuje, utrzymuja mnie wylacznie rodzice.

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 2. O matko, a myślałam, że tylko ja im groziłam Prokuraturą :D
  Pani w recepcji podrobiła mój podpis na przedłużeniu umowy na kolejny rok, pół roku przepychania, żeby oddali pobrane z konta pieniądze.

  OdpowiedzUsuń