czwartek, 2 sierpnia 2012

Pożyczki społecznościowe - Kokos.pl - na podstawie własnych doświadczeń.
    Jest to temat od jakiegoś czasu już dość obyty. Główna idea takich portali jest taka, że różne osoby pożyczają pieniądze różnym osobom. Idea fajna, teoretycznie jest szybko i sprawnie przy uzyskaniu pożyczki, jak i potencjalnie wyższe zarobki przy dawaniu pożyczek. 
Poniżej przedstawiam link pod którym można zapoznać się z ofertą serwisu oraz założyć konto do czego zachęcam.

                                       Kokos.pl - zarejestruj się klikając w ten link.

 


Wypada uzasadnić dlaczego. Sam założyłem konto na serwisie Kokos.pl pod koniec grudnia 2008 roku. Było to jedno z wielu miejsc, gdzie starałem sobie "poinwestować", a zarazem przetesować uzyskiwanie pożyczek bez wychodzenia z domu.

Omówię dwie kwestie główne:

Inwestowanie:

Maksymalny % na jaki można komuś pożyczyć pieniądze wynosi obecnie 25% w skali roku (czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP).

Wymagania techniczne aby móc inwestować na Kokos.pl to posiadanie ważnego dowodu osobistego, posiadanie rachunku bankowego oraz weryfikacja tego rachunku w serwisie Kokos.pl

Podsumowując powyższe, można uznać na pierwszy rzut oka, że to żyła złota. Jednak należy pamiętać, że każda pożyczka niesie za sobą ryzyko. Zawsze przecież jest ryzyko braku spłaty udzielonej pożyczki. W takim przypadku pozostaje windykacja, czy też sprzedaż na rynku wtórnym także w serwisie Kokos.pl. Windykację możemy komuś zlecić lub zająć się tym sami. Taką kwestię omówię innym razem.

Pożyczanie:

Maksymalny koszt pieniądza to także obecnie 25% w stosunku rocznym (czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP).
Jednak w przypadku pożyczki dochodzą jeszcze koszty prowizji i wynosi ona od 0,5% do 5% wartości otrzymanej pożyczki.

Wymagania techniczne aby móc otrzymać pożyczkę, gdzie najważniejsza jest wiarygodność to weryfikacja dokumentów, weryfikacja rachunku bankowego, weryfikacja telefonu, a także weryfikacja w portalach rejestrujących dłużników. Należy dodać także, że każda z takich czynności kosztuje kilka złotych i jest ważna od 3 miesięcy do 1 roku, lub jak na przykład konto bankowe do czasu zmiany.

Podsumowując możliwość zaciągnięcia pożyczki bez wychodzenia z domu uważam, że gra jest warta także zabawy, bo w tym przypadku nie my ryzykujemy tylko pożyczkodawcy. Czy koszt pieniądza jest duży moim zdaniem nie, a zwłaszcza w przypadku kiedy staramy się być uczciwi i sumiennie spłacać zadłużenie, to uwzględniając prowizję koszt pieniądze może być tańszy od pożyczek gotówkowych i kredytów odnawialnych, ale hipotecznych nie przebije :)

Moim zdaniem dla swojej świadomości istnienia takich serwisów warto poświęcić kilka dobrych chwil.

Krzysztof Stosio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz