wtorek, 7 sierpnia 2012

Planet Sport Sp. z o.o. - sprawa rusza dalej.

       Dzisiaj po rozmowie z komornikiem ustaliłem pewne kolejne fakty, a dzięki podpowiedzi komornika uzyskałem bardzo dobre wiadomości z Sądu Rejonowego XII Wydział Gospodarczy w Szczecinie. To jest Planet Sport Sp. z o.o. owszem posiada zarządcę przymusowego.

         Ale najważniejsza kwestia jest taka, że złożony wniosek o ogłoszenie upadłości nie został przyjęty do dziś. Tym samym jutro jak odbiorę drugie postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego wobec Planet Sport Sp. z o.o. od komornika to wysyłam wezwanie do zapłaty dla członka zarzadu Planest Sport Sp. z o.o. i przerzucam odpowiedzialność za długi wobec mnie na zarząd. Wszelkie niezbędne formalności wykonałem już wcześniej. 
Wyznaczę 7 dni na zapłatę wszystkich kosztów oraz roszczenia głównego, a następnie składam pozew o wydanie nakazu zapłaty wobec zarządu. A następnie ponownie złożę wniosek o egzekucję w przypadku braku zapłaty do tego czasu.

Brak rozpoczętego procesu upadłości otwiera mi nadal drogę do w/w przerzucenia odpowiedzialności na zarząd za zobowiązania, wcześniej byłem przekonany, że ustanowienie zarządcy oraz wzmianka w krs o rozpoczęciu postępowania upadłościowego jednoznacznie zamyka mi drogę do przeniesienia odpowiedzialności za długi na zarząd.

Tym samym jest opcja, że mogę coś jeszcze zrobić i być może da to efekt, a jak nie, to poczekam na emeryturę zarządu.

Krzysztof Stosio www.wkolobrzegu.com.pl

2 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Panie Bartoszu :)

   http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=5819484427493530793#editor/target=post;postID=7148365426604784904;onPublishedMenu=allposts;onClosedMenu=allposts;postNum=26;src=postname

   a w skrócie chodzi o pękające buty i prawa konsumenta.

   Usuń