sobota, 14 lipca 2012

Zarabianie na serwisie www lub blogu - nic nowego.

       W związku z rosnącym zainteresowaniem moim serwisem czy też blogiem, nazwa raczej bez znaczenia uznałem, że może warto poszukać dodatkowego źródła utrzymania chociażby samej domeny bloga to jest www.krzysztofstosio.pl . Przeszukując internet nie trudno natknąć się na wiele stron o tematyce zarabiania na reklamach umieszczanych na serwisie bądź blogu.
Przemyślałem sprawę i uznałem dlaczego nie, w końcu to nic nie kosztuje, a może coś kapnie do kieszeni. W pierwszej kolejności zarejestrowałem się w AdSense Googla, pojawiły się dwie reklamy, wisiały trochę więcej niż miesiąc, no może ciut dłużej. Wg Googla, wyświetleń od 1 maja 2012 roku było ponad 2509, a klików w reklamę całe 14 razy - bez wątpienia liczba oszałamiająca :) - skuteczność 0,56% - nie ukrywam, że liczyłem na więcej. Te kliknięcia wypracowały około 1,61 euro, na szybkiego licząc jakieś 7 zł. Zawsze coś.
Uznałem jednak, że moje reklamowanie może nie jest trafione i zmieniłem plan kilka dni temu na puste okienko z opcją opłaty dziennej lub miesięcznej za umieszczenie reklamy i samo jej publikowanie, a jak w przypadku AdSense klikanie.

W pierwszej kolejności wzorując się na tych, co opisywali jakie reklamy zamieszczać, tzn jakich serwisów - wybór padł na Adda.pl, rejestracja szybka i sprawna, wszystko niby ok. Ale im więcej wertowałem po zamieszczeniu boxa na stronie tym bardziej odnosiłem wrażenie, że tutaj reklamodawców nie znajdę.
Tym samym skasowałem konto na Adda.pl i założyłem konto na AdTaily.pl serwis bez wątpienia większy, co w sumie oznacza większą konkurencję, ale być może znajdzie się ktoś, kto chciałby zaintewostować w swój banner na moim serwisie.

Cennik mam wysoki to jest 0,10 zł za jeden dzień, daje to 3 zł miesięcznie, ale zobaczę co przyniesie czas, Od 1 sierpnia planuję także zamieścić ponownie Adsense, bo statystyki dają szansę uzyskania lepszych wyników, tymbardziej, że może coraz więcej osób będzie zaglądać na stronę, a tematyka reklam wydaje się być odpowiednia do tematów serwisobloga.

Myślę także z czasem aby występować do różnych instytucji z pewnym pomysłem, ale w takiej sytuacji licznik musi kręcić się znacznie lepiej niż obecnie, a na to trzeba zapracować.

W/w przychody są legalnie opodatkowywane, nie jest to problemem, bo albo jest to dzierżawa/najem powierzchni serwisu, albo inne przychody i nie wymaga to zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Krzysztof Stosio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz