środa, 25 lipca 2012

Program lojalnościowy PayBack - okiem zbieracza.

       Program lojalnościowy jakich wiele. Zresztą programów jest całe mnóstwo, firmy prześcigają się w pomysłach w walce o klienta. Zwłaszcza o wiernego i regularnego klienta. Dla mnie jest to normalne i logiczne, bo każdy zdaje sobie sprawę, że lepiej posiadać bardzo wielu klientów, którzy zostawiają u nas pieniądze regularnie ale w mniejszych kwotach niż sporadycznie w większych.

Czym jest PayBack - www.payback.pl - jest programem, który umożliwia zbieranie punktów za wykonywane zakupy. Głównym partnerem, a kilka lat temu chyba jedynym był serwis Allegro.pl. Swego czasu to sprzedający otrzymywali punkty za zapłatę prowizji, co mnie zawsze irytowało, bo w końcu to kupujący generują wszystko. To jest jeżeli kupujący nie kupi, to sprzedający nie sprzeda, a serwis nie zarobi na prowizji. Sytuacja zmieniła się też już jakiś czas temu i na Allegro.pl punkty zbierają kupujący. Punkty otrzymuje się za zakupy w opcji "KUP TERAZ".
Punkty można zbierać w wielu miejscach u wielu parnterów. Kilka razy spotkałem się googlając po internecie z przelicznikiem jaka to jest równowartość określonej ilości punktów w zł. Kwoty były bardzo niskie. Ale przecież to logicznie, że nikt nie da dużo. Taki program to ma być dodatkowy wabik, kąsek, a nie główny element zakupu.

Czy warto, po pierwsze rejestracja nic nie kosztuje. Po drugie skoro i tak dokonujemy zakupów u partnerów w/w programu lojalnościowego to dlaczego nie zbierać punktów, wcześniej czy później na coś się nazbiera.
Czas ważności punktów to 3 lata. Oznacza to, że po 3 latach punkty, które uzyskują wiek 3 lat przepadają. Można je oczywiście na coś zamienić. Wyborów jest wiele, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

PayBack co jakiś czas ma promocje, czy też specjalne kupony punktowe, co przy robieniu zakupów z głową można dobrze wykorzystać planując je odpowiednio wcześniej.

Co ja robię z punktami - w sumie to mam od ponad roku określony jeden cel to jest zbieram je po to aby wymienić na "mile" w programie lojalnościowym MilesandMore. Za 5 punktów payback mam 1 milę. Mile przedawniają się po 2 latach. Więc optymalnie mam 5 lat na użycie wszystkiego co zbiorą. MilesandMore opiszę innym razem.

Obecnie nazbierałem tyle, że w zależności od trafionej promocji w milach mam na dwa bilety po europie w dwie strony lub na jeden. Zawsze to coś. Mój cel to jednak coś więcej, ale jak wskazałem wyżej opiszę to innym razem.

Osobiście jestem gorącym zwolennikiem zbierania dodatkowych bonusów, które nic nie kosztują, przy uwzględnieniu bonusów związanych z bankami o których pisałem wcześniej zawsze to jakiś gratis dodatkowy jest. Z drugiej strony brak aktywnego udziału uniemożliwia posiadanie dodatkowego gratisu za to samo :)

Krzysztof Stosio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz