sobota, 30 czerwca 2012

Wezwanie do zapłaty przez Pure Health and Fitness Sp. z o.o. - ciąg dalszy

       Kilka dni temu, moja Żona otrzymała kolejny telefon od Pure, że ma płacić. Tym samym sprawa nadal jest w toku. Pomimo ustosunkowania się do wezwania otrzymanego na piśmie Pure nadal wzywa telefonicznie do zapłaty, chociaż z odpowiedzi jednoznacznie wynikało, że nie zapłacimy ani 1 zł.
Żona oddała telefon mi jako pełnomocnikowi, wysłuchałem cierpliwie, co Pure ma do przekazania i przekazałem, co ja mam do przekazania. Na koniec usłyszałem, że wpiszą Żonę do Krajowego Rejestru Dłużników i windykator z Pure rozłączył się.

To był kolejny punkt zwrotny w moim działaniu. Nie pozwolę sobie na to, aby ktoś straszył mnie, a tymbardziej Żonę, że wpisze ją na listę dłużników. Następnego dnia z samego rana złożyłem kolejny pozew wobec Pure z roszczeniem o którym wspominałem w moim wezwaniu jako odpowiedź na wezwanie Pure oraz wniosłem o dwa określone nakazy wydane przez Sąd wobec Pure. 

1. Nakazanie przeprosin na piśmie przez Pure Żony w terminie 14 dni.
2. Nakazanie zakazu kontaktowania się telefonicznego, czy też pisemnego przez Pure z Żoną.

Oraz oczywiście o czym wspomniałem zasądzenie 15,09 zł tytułem zwrotu kosztów bezpodstawnego wezwania do zapłaty Żony, która nigdy nie była stroną umowy. Na dniach umieszczę zdjęcie złożonego w Sądzie pozwu z dowodem złożenia.

Dla mnie zakończenie sprawy powinno być logiczne i szybkie, Pure nigdy do niczego się nie ustosunkował.  Obowiązkiem każdej instytucje obsługującej konsumentów jest odpowiadanie na ich reklamacje, bez wątpienia wezwanie jedno czy drugie jest swego rodzaju reklamacją na jakość świadczonych usług.

Teraz poczekam na rozwój sytuacji w Sądzie. Cieszy mnie to niezmiernie, bo w końcu zostanie ustalony jakiś stan, który będzie zobowiązywał drugą stronę do jakiegoś zachowania.

O wyniku lub postępie sprawy będę oczywiście informował.

Krzysztof Stosio

Noclegi Kołobrzeg - www.wkolobrzegu.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz