wtorek, 19 czerwca 2012

Spór - Bank Polska Kasa Opieki S.A. - egzekucja komornicza zakończona

       W związku z faktem, iż Bank nie zapłacił całej kwoty wynikającej z nakazu zapłaty, to jest nie uiścił odsetek za zwłokę, wyliczyłem je sam od kwoty głównej i wyszło 3,48 zł + odsetki za zwłokę od dnia zapłaty, wyszło 0,04 zł. 
Uznałem, że skoro kosztowało mnie to wszystko tyle czasu i, że skoro Bank jako profesjonalista, nie potrafi zapłacić zgodnie z prawomocnym nakazem zapłaty wydanym przez Sąd, to dla zasady złożę wniosek egzekucyjny do komornika o egzekucję komorniczą.


Być może inaczej bym podszedł do sprawy, gdyby ktoś w Banku pofatygował się i przeprosił za zaistniałą sytuację, ale w Banku jedyne co usłyszałem z Żoną, że wszystko jest zapłacone. Więc nie uświadamiałem, że nie jest, nie mój interes. Nauka kosztuje. Bank kosztowała 321,56 zł. Nie licząc naszej kwoty w wysokości 3,52 zł.


Podsumowując - od początku wykazywaliśmy i podnosiliśmy, że zapisy w zawartej umowie o kredyt hipoteczny, będący zarazem kredytem konsumencki są nieważne, ponieważ były klauzulami abuzywnymi. Pomimo kilku pism i spotkania z Dyrektorem oddziału Banku, Bank nie zmienił stanowiska i obciążał nas za aneks do umowy oraz zmuszał do podpisywania aneksu przy składaniu wniosku o nadpłatę.
Skierowanie sprawy na drogę postępowania cywilnego zakończyło się wydanie nakazu zapłaty w kwocie jaką podnośiliśmy to jest 93,14 zł oraz zasądzenia kosztów sądowych w wysokości 30,00 zł.
Bank uiścił kwotę z nakazu zapłaty w wysokości 123,14 zł jednakże nie uiścił odsetek. Tym samym jak wyżej wskazałem wystąpiłem z wnioskiem egzekucyjnym do komornika o egzekucję z majątku Banku. Komornik wyegzekwował resztę naszej wierzytelności i zakończył egzekucję wydając postanowienie. Koszt dodatkowy dla Banku to 321,56 zł.

Razem Bank zapłacił kwotę 351,56 zł (komornik plus koszty sądowe) plus naszą podstawową w kwocie 93,14 + odsetki w wysokości 3,52 zł. I pomyśleć, że wystarczyło posłuchać i wyciągnąć wnioski, że jak ktoś wskazuje tyle argumentów na swoją rację włącznie z opiniami UOKiK-u, to nie odpuści sprawy bez Sądu. 

Niezależnie od oceny sprawy, ja jestem bardzo zadowolony z finału, bo kolejny raz udowodniłem tym razem innemu Bankowi, że nie ma racji, tym razem tak jak w filmie "Dzień Świra" "moja racja jest najmojsza" w całości bez cienia wątpliwości.

Na koniec zostało mi zgłoszenie sprawy do UOKiK-u jako naruszenie zbiorowego interesu konsumentów, to jednak zrobię dopiero w lipcu na spokojnie.

Pozdrawiam

Krzysztof Stosio

Zapraszam serdecznie do apartamentu w Kołobrzegu nad morzem - www.wkolobrzegu.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz