piątek, 20 kwietnia 2012

Pure Health And Fitness Sp. z o.o. - wyrok

        Sprawa zamknięta. Pure zapłacił pozostałą część przed sprawą 19 kwietnia 2012 roku. Nie zapłacił za to nadal za koszty sądowe. Przed rozprawą złożyłem kolejny wniosek o zmianę powództwa, tak aby zasądzić dla mnie tylko koszty sądowe w wysokości 30,00 zł.
        Sąd umorzył sprawę w pozostałym zakresie, tak jak wnosiłem i zasądził od Pure 30,00 zł kosztów sądowych tak jak także wnosiłem. Teraz Pure ma 7 dni od otrzymania na wniesienie zażalenia. 
Dla zasadności swoich racji, użyłem poniższego argumentu.


Uzasadnienie zasądzenia kosztów sądowych to, że za stronę przegrywającą sprawę należy także uważać pozwanego, który w toku procesu spełnił dochodzone od niego świadczenie, czym zaspokoił roszczenie powoda, wymagalne w chwili wytoczenia powództwa (wyrok Sądu Najwyższego z 21 lipca 1951 r., C593/51, OSN 1952, mr 2, poz. 49). Bez wątpienia zapłata roszczenia przez pozwaną nastąpiła po wytoczeniu powództwa, tym samym w pełni zasadne jest zasądzenie kosztów sądowych w wysokości 30,00 zł od pozwanej na rzecz powoda.

Kolejny temat z głowy. Myślę, że Pure zapłaci pozostałą część, bo jak dla mnie nie ma innego wyjścia. Wyszło na moje tak jak mówiłem od samego początku, że dodatkowe opłaty w wysokości 10,00 zł są niezgodne z prawem, a ich definiowanie w dziwny sposób ma znamiona klauzul niedozwolonych. Cenne doświadczenie.

1 komentarz:

  1. Duży żal, że w Polsce nie funkcjonuje zasada przecedensu. Mimo to, Panie Krzysztofie, dodaje Pan odwagi do podjęcia odpowiednich kroków. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń