środa, 8 lutego 2012

Spór - Pure Health And Fitness Sp. z o.o.

        W maju zeszłego roku zapisałem się do nowej sieci siłowni w Koszalinie, to jest do znanego pewnie większości salonu PURE. Umowę przeczytałem dokładnie i będąc pewny swoich racji podpisałem ją w sposób właściwy. Wszystko byłoby zgodnie z umową odnośnie problemu płatności pomijając zdarzenie 8 października 2011 roku, kiedy to zostałem poinformowany, że mam zapłacić 10 zł więcej za miesiąc, bo nie zapłaciłem w terminie.
         Na nic się zdały tłumaczenia, że nie mam takiego zapisu w umowie, oraz sama umowa nie wspomina o takiego rodzaju kwestiach. Niezależnie od tego, że gdyby nawet taki zapis był w umowie, to byłby i tak nieważny, gdyż byłaby to klauzula niedozwolona. Podpisałem umowę na 99 zł miesięcznie, a nie 109 zł.


Na moje argumenty, co do zasadności otrzymałem informację, że na ścianie wisi kartka z informacją i płacić mam, oraz że zmiana była opisana w gazetce siłowni, a gazetka leży w siłowni i można ją przeczytać. Dla mnie zabrzmiało to jak jakiś dobry żart. Jednak dalsza dyskucja mijała się z celem, zapłaciłem posłusznie 10 zł więcej oraz umówiłem się na spotkanie z managerem salonu, tak jak nakazał pracownik. 
Na spotkanie przyjechałem z nastawieniem, że wszystko będzie kwestią formalną i oczywistą. Manager jednak była wojowniczo nastawiona i nie przyjmowała żadnych informacji i argumentów - płacić i nie ma dyskucji. Uznałem, że to strata mojego czasu i wysłałem  17 października 2011 roku wezwanie z wszystkimi kosztami do siedziby spółki. Spóka odebrała pismo 20 października. Odpowiedzi do dziś nie otrzymałem, nie było telefonu, nie było nic - można rzec, że pełen profesjonalizm.
W związku z faktem, iż zajęcia na których mi zależało nie odbywały się (CARDIO), a harmonogramu zajęć darmowych te były zagwarantowane kilka razy dziennie w ramach abonamentu za 99 zł uznałem, że nie odpuszczę i 23 grudnia 2011 roku złożyłem pozew do Sądu Rejonowego I Wydział Cywilny.

Sprawa ma nadaną sygnaturę IC 334/12, o sprawie będę informował.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz