czwartek, 9 lutego 2012

Meritum Bank zwrot 4%

        Dziś dla odmiany poruszę inne temat, który moim zdaniem jest również ciekawy. Nie od dziś wiadomo, że część banków ściąga klientów oferując dodatkowe rabaty na inne usługi lub też na usługi i towary partnerów. Jest także inna grupa banków, które oferują rzeczywisty pieniądz za korzystanie z ich produktów w tym przypadku mowa o kartach płatniczych.
        Omówie dziś ofertę Meritum Banku, który oferuje zwrot 4% kwoty wydatkowanej w danym miesiącu (okresie rozliczeniowym) na paliwo. Limit jaki można odzyskać ze zwrotu to 360 zł rocznie, co daje odpowiednio 30 zł miesięcznie.
         Osobiście wychodzę z założenia, że skoro i tak kupuję paliwo tw przypadku braku kosztów pośrednich idea korzystania z takiej oferty banku jest jak najbardziej słuszna. Wymogi jakie należy spełnić aby karta była bezpłatna to operacje kartą (płatności) na kwotę minimalną 200 zł. Czy jest to dużo, moim zdaniem nie i jest to wymóg z mojego punktu widzenia nieistotny. Drugim wymogiem aby otrzymać zwrot 4% to wpływy na poziomie 1500 zł w danym miesiącu, tutaj także nawet nie dysponując taką kwotą, można dokonać wielu przelewów, bo przecież wszystkie przelewy są praktycznie za darmo. Przynajmniej ja z takich kont korzystam, gdzie przelewy są darmowe.
         Aby uzyskać maksymalną kwotę zwrotu należy zapłacić za paliwo kwotę conajmniej 750 zł. Odpowiada to obecnie około 130 litrom paliwa oraz około 230 litrom gazu. Nie da się ukryć, że pewnie nie wszyscy wydają na paliwo 750 zł miesięcznie, ale fakt zwrotu nawet 10 zł miesięcznie przy braku kosztów pośrednich to 120 zł rocznie, a 120 zł rocznie to możliwość zatankowania około 20 litrów paliwa lub około 35 litrów gazu, a to daje możliwość przejazdu gratis (nie licząc zużycia samochodu) około 250 km w cyklu miejskim, może więcej może mniej ale zawsze coś. Oczywiście można te środki zagospodarować inaczej, będąc sumiennym można je odkładać na jakiś plan oszczędnościowy, inwestycyjny itp. Pewnie padnie pytanie, co mi po 30 zł miesięcznie, czy też 10 zł miesięcznie, ale o tym napiszę innym razem.

         Podsumowując przy minimalnym zaangażowaniu można odzyskać 4% wartości wydanej na paliwo jak dla mnie jest to istotna kwestia :>


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz